קטלוג תערוכות ניידות בליווי הדרכה אוקטובר-דצמבר 2022 משטרת ישראל

תערוכה ניידת מהווה כלי חינוכי, מוחשי, אינטראקטיבי המגיע לתוך התחנה/בסיס בליווי הדרכה. התערוכה רלוונטית לשגרה העמוסה של השוטרים ולמגבלות שמירת המרחק בעת הזו ומאפשרת פעולה חינוכית איכותית, בטוחה ונגישה

יום הזיכרון לרצח רבין – יב' בחשוון תשפ"ג 6.11.2022

רצח רבין והחברה הישראלית

תערוכה אינטראקטיבית ניידת אשר סוקרת את צמתי ההכרעה בחייו יצחק רבין ז"ל, ממחישה באמצעים מגוונים את התהליכים החברתיים שהובילו לרצח ומתמקדת בשאלות הבוערות – מה הגבול בין מחאה דמוקרטית להסתה? מה הם האתגרים של הדמוקרטיה הישראלית ומה נדרש על מנת להגן עליה?

המשטרה מגינת הדמוקרטיה

דרך קטעי תמונות, סרטים ואיורים ניגע בייחודיותה ואתגריה של משטרה בחברה דמוקרטית ונחזק את תחושת השליחות של השוטרים כמגני הדמוקרטיה. במה לשיח של שוטרים וסגלי פיקוד סביב סוגיות יסודיות בתפקידה של משטרה בחברה דמוקרטית: *שיקול הדעת *ערכי משטרת ישראל/מג"ב *אמון הציבור *משטרה בחברה מגוונת *כשירות תרבותית

"כוח מניע" - סדנא מפעילה בנושא שליחות, ממלכתיות ומוטיבציה לשירות

באמצעות סימולציות, סרטונים ומשימות אתגריות נגע בסוגיות רלוונטיות ובוערות - בין שליחות למשלח יד, חיזוק רכיב השליחות בבחירה לשרת, אתגרי הממלכתיות בחברה מגוונת, מהו ערך הממלכתיות וכיצד הוא בא לידי ביטוי במפגש עם השטח?

יום העלייה 1.11.2022 ז', חשוון, תשפ"ג
וחג הסיגד.23.11.2022, כ"ט בחשוון תשפ"ג

תערוכות ניידות להיכרות מפעילה עם פסיפס סיפורי העלייה של החברה הישראלית

המסע אל החלום

סיפורה מעורר ההשראה של עליית יהודי אתיופיה לישראל ואתגרי קליטת העלייה בחברה הישראלית באמצעות תערוכה אינטראקטיבית המשלבת איורים, קטעי וידאו ותמונות, נספר את סיפורה של יהדות אתיופיה העתיקה – תרבותה העשירה, דבקותה ביהדות, והחתירה שלה לעלייה לארץ ישראל כסיפור גבורה ציוני מרכזי בסיפורו של העם היהודי. נכיר את הדילמות הערכיות והדמויות מעוררות ההשראה שסיפור זה טומן בחובו. מטרת התערוכה היא לספר את סיפור תרבותם ועלייתם של יהודי אתיופיה בפריזמה חדשה – השמה דגש על חלקם הדרמטי של פעילים ומחנכים מהקהילה האתיופית בסיפור העלייה ועל הערכים אותם ניתן לקחת מסיפור זה לחיינו בכלל ולמשימת השוטרים בפרט. התערוכה עוברת דרך מספר חלקים: החיים באתיופיה, חלוצי החינוך היהודי והציוני, המסע והעליות לארץ ישראל ומבט להווה ולעתיד. התערוכה מודרכת באופן מפעיל ודיאלוגי המאפשר לחוות ולפגוש את הדמויות והגיבורים והסיפורים.

מעבר למסך הברזל

סיפורו של העם היהודי בברית המועצות, מאבקו מעורר ההשראה לעלייה, ואתגרי קליטת העלייה בחברה הישראלית היום. בתערוכה נכיר את הסיפור של יהדות ברית המועצות, מימי 'תחום המושב' ועד העלייה הגדולה של שנות ה-90. נלמד על השפעת הממשל והחברה בברית המועצות על היהודים שחיו בשטחה, על מאבקם לדבוק בזהותם היהודית ולעלות לארץ-מאבק שעליו רבים שילמו בחייהם. דרך קטעי סרטים ועדויות נפגוש את הסיפורים, הדילמות והגיבורים של עלייה זו ונשוחח על הערכים אותם ניתן לקחת מסיפורים אלו למשימת השוטרים. נשוחח על אתגר קליטת העלייה בישראל ועל מקומה של משטרת ישראל באתגר חשוב זה.

היום הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים - 25.11.2022

דרך קטעי תמונות ועדויות נעבור בדרך מפעילה ומרתקת סביב הסוגיות הבוערות העולות מהתופעה המדאיגה של אלימות נגד נשים.נעבור דרך דמויות, סיפורים ודילמות שיתנו לשוטרים פרספקטיבה רחבה על שורשי תופעה זו , על התהליכים הקשורים בה ועל מה ניתן לעשות כחברה על מנת להילחם בה.