כוחות המגן - צה"ל, מג"ב ומשטרת ישראל

מרכז הדרכה "המעורר" עורך פעילויות חינוכיות רבות ומגוונות בקרב אוכלוסיית כוחות המגן בישראל, מתוך מטרה של תמיכת פעולת הפיקוד וסגל החינוך במשימותיהם וסיוע למימוש תפקידם החינוכי – הכרה בחשיבותם ובמשמעותם הרבה, ומתוך רצון לסייע בידי העוסקים במלאכה למלא את תפקידם ושליחותם בצורה הטובה ביותר האפשרית.

תחום כוחות המגן ב"המעורר" פועל במגוון אופנים כגון ימי עיון, סיורים, מסעות וסד"חים במטרה לחזק את היחידות והמשרתים עפ"י ערכי הארגון (רוח צה"ל, מסמך יעוד ויחוד, ערכי מג"ב ומשטרת ישראל וכו') ולבסס את התפיסה הרואה בשרות ביטוי משמעותי בחברה הישראלית לאחריות, עשייה והגשמה ציונית ואישית. כל זאת תוך שימת דגש על מקום הסגל הפיקודי והחינוכי כמובילי הפעילות החינוכית ומעצבי המסרים החינוכיים ולאור תפיסת "המפקד המחנך".

פיתוחו של שיח ערכי- ציוני- דמוקרטי זה עשוי לסייע בהתמודדות עם הדילמות הערכיות הרבות אשר נקרות בדרכם של אלו אשר בוחרים לשרת בכוחות המגן של החברה הישראלית, ולעמוס על כתפיהם את משא האחריות הכבד הכרוך בכך.

 

עולמות התוכן

פעילות O.D.T.

יצירת אקטינג של אימון יחידתי שמפתחת דיאלוג בין המשתתפים, שמשוחחת את התנהגויות אישיות והקבוצתיות שונות בחייהם, ליצירה תלכיד יחידתי, הפעילות תהווה פעילות מפתח בפיתוח השיח הפיקודי ביחידה.​

העצמת אנשי הקבע

מסעות, השתלמויות ופיתוח מודלים ייחודיים לשם חיזוק תחושת השליחות והייעוד במשימה.

המפקד המחנך

פיתוח, הכשרה וליווי מפקדים להובלת שיח וחיזוק הכשירות הערכית.

ימי עיון, סיורים עירוניים ואתרי מורשת

אתגרי הלכידות והמרכז המשותף – החברה הישראלית בין חזון, הגשמה ומציאות במתודיקה מגוונת.

מסעות חינוכיים

התמחות בפיתוח מודלים של מסע חינוכי המשלב ידיעת הארץ, אתרי מורשת ושיח פיקודי בהתאמה לצרכי היחידה ובהכשרת מפקדיה להובלת התהליך החינוכי.

"היום סיירנו כל היחידה בתל אביב ונחשפנו למתח שבין החזון שעמד בבסיס הקמת העיר – חזון הנשען על תפיסת הציונות של הרצל, לבין המציאות שקיימת כאן ובכלל בחברה שלנו היום. שאבנו השראה גדולה מרעיון חברת המופת של הרצל. זה היה נכון ודרוש בימי הקמת המדינה וזה תקף לא פחות גם היום. אנחנו צריכים לשאול עצמנו האם אנחנו רוצים כי כמו שאמר הרצל זה הכל תלוי באם נרצה. ומי שלא ברור לו אז התשובה היא כן, אנחנו רוצים!"

-נרי, מפקד סוללה בחיל התותחנים, לאחר סיור "החזון, המציאות ואנחנו – אתגרי הלכידות בת"א"