סיורים במרכז ובירושלים

סיור חווייתי בתל אביב – החזון המציאות ואנחנו

דרך סיור עירוני ברחבי ת"א, נחשף אל עיקרי חזונו החברתי של הרצל ואל העיר תל אביב כזו שהקמתה ביטאה ניסיון מרחיק לכת ונועז להגשמת חזון זה. בתחנות השונות נכיר את הפער בין חזון זה למציאות ונשוחח על רלוונטיות החזון הציוני לימינו ויכולתו להוות את המרכז המשותף לחברה הישראלית. נסייר במגדל שלום ונדבר על החזון של הקמת תל אביב. בבית הכנסת הגדול ברחוב אלנבי, ליד מוזיאון ההגנה ברחוב רוטשילד ובגן החשמל נדבר על אתגרים ראשונים שפגשו את החזון הזה. בתחנה המרכזית של תל אביב נדבר על אתגרים שניצבים בפנינו היום בהגשמת החזון של הרצל.

ציונות – חזון ומציאות | סיור חווייתי ביפו

דרך סיור עירוני ברחבי יפו, נחשף אל עיקרי חזונו החברתי של הרצל ואל אתגרי הגשמתו בחברה מגוונת. בתחנות השונות נכיר את הפער בין חזון זה למציאות ונשוחח על רלוונטיות החזון הציוני לימינו ויכולתו להוות את המרכז המשותף לחברה הישראלית. בסיור במגדל השעון וברציף העלייה השנייה נדבר על ביקורו של הרצל בארץ וגיבוש החזון הציוני דרך המפגש שלו עם ארץ ישראל. בבית שמעון הבורסקאי ובסמטת המזלות נדבר על אתגרים שעומדים בפנינו אז והיום בהגשמת החזון. נסיים במשחק משימות אתגרי ומלכד.

"אחרי!" סיור במבואות ירושלים | בעקבות גבורת פורצי הדרך לירושלים

• הכרות עם הסיפור ההיסטורי של המאבק על הדרך לירושלים במלחמת העצמאות. • זיקוק הכרעות היסטוריות שעיצבו את דמותה של מערכת הביטחון הישראלית ואת דמות מפקדיה והקשה מתוכם על אתגרי השעה • העמקה באתגר המנהיגות דרך למידת סיפורי מורשת קרב ממלחמת העצמאות ובחינת המשתתפים לאורם. נתחיל את היום בתצפית באזור ובסקירת הרקע לסיפורי הקרבות שנפגוש במהלך היום. נבקר בקסטל ודרך מיצג אור-קולי ומשחקי משימות מפעילים נשאל על תפקידם של רעות, מנהיגות ונחישות במערכה ההיא ובחיי היחידה היום. ניתן לבקר גם בבית העלמין קריית ענבים למפגש אינטימי יותר עם סיפורם של הלוחמים במערכה על ירושלים והעצמה הנפשית שנדרשה מהם. נשאל איך ניתן לגייס עוצמה כזו גם לחיינו אנו.

"עיר שחוברה לה יחדיו" | סיור חווייתי בעיר העתיקה בירושלים בעקבות המפגש בין אוכלוסיות

נתחיל את היום בסיור ברחבי העיר עתיקה. דרך הסיפורים השונים מחיי העיר נפגוש אתגרים ודילמות בעיצובו של העם היהודי לאורך שנותיו. בהמשך הסיור נכיר את סיפור חורבנם של בית ראשון ובית שני ונשאל על אתגר הממלכתיות בחברה מגוונת אז והיום. לבסוף נכיר את סיפורו הייחודי של הרובע היהודי במלחמת העצמאות. דרך המתח בין התושבים לבין חיילי ההגנה שבאו להגנתם נשאל על המורכבות של המפגש בין האזרח לשוטר. נסיים את הסיור במכינת בית ישראל המכינה המשולבת הראשונה אשר חרטה על דגלה את המפגש בין שוניות בחברה הישראלית. ובמפגש עם תא"ל במיל' הרב הושע פרידמן בן שלום, אשר כיהן כקצין מילואים ראשי ומשמש כיום כראש המכינה הקדם צבאית בבית ישראל.

אתגרי הלכידות בחברה הישראלית – בין חזון למציאות סיור בירושלים

דרך סיור ברחובותיה של מוסררה נעמוד על החזון הציוני לעיר ירושלים, כפי שביטא אותו בנימין זאב הרצל, אל מול המציאות של ימינו. נכיר ניסיונות האקטואליים להגשים חזון זה ונשוחח על הרלוונטיות שלו בימינו. דרך סדנא מפעילה ואתגרית, נשוחח על השירות במשטרת ישראל כהגשמת החזון הציוני לגשר בין אוכלוסיות.