סיורים

צפון

ממלכתיות בחברה מגוונת- סיור בעכו

בסיור נפגוש את החברה הישראלית המגוונת החיה בעיר המעורבת, נכיר את ההיסטוריה העשירה שלה דרך צעידה בנופיה העתיקים ונלמד על אתגרים והצלחות של אלו החיים בה היום באמצעות מפגש, סיור ושיח בשכונה מעורבת. את הסיור נחתום בשיחה על ערך יסוד ממלכתיות ברוח צה"ל ונחבר את השאלות שעלו לאורך היום לשליחות והאחריות שממלאים מפקדי צה"ל ביצירת לכידות ומפגש בין ציבורים שונים בחברה הישראלית.

אתגר הלכידות - סיור בחיפה

בסיור נכיר את חיפה בחזונו של הרצל כהתגלמות הציונות, נעסוק באתגרי הלכידות והחוסן בעיר משנות הקמת המדינה ועד ימינו ונפגוש יזמים, מחנכים ופעילים חברתיים שיקרבו אותנו לסוגיות שונות בחברה הישראלית בעיר: כוחה של קהילה, קליטת עליה, חינוך, שכונות עם אוכלוסיות מגוונות ועוד.

סיור בעקבות דמותו של כוח המגן העברי - גליל עליון

סיור בנופי הגליל, תצפיות ואתרי מורשת קרב מרכזיים בעיצוב דמותו של כוח המגן העברי ממגני תל חי, דרך מלחמות לבנון ועד ימינו אנו. דרך סיפורי הגבורה והמורשת נתחבר למשימות היחידה ונקיים שיח על השליחות בשירות

75 שנה למדינה - סיור בעמק הירדן

בעקבות סיפורי החלוצים בחצר כנרת ובדגניה, דרך גבורת המגנים בגשר בתש"ח ועד סיור ושיח על ההגנה על גבול הצפון בבית אייל שבאשדות יעקב, נפגוש את סיפורה של המדינה ושל אלו שדור אחר דור חולמים עליה ושומרים עליה.

המפקד המחנך - סיור במרכז החינוכי ברביד

אתר ליזמות חינוכית וחלוצית במאה ה-21 : מכינה קדם צבאית, מטעים חקלאיים חינוכיים, תיכון חברתי למקצועות המחר, הם רק חלק מהמיזמים החינוכיים בהם ניתן לסייר ולפגוש אנשי חינוך, חניכים, תלמידים ויזמים המתמודדים עם צו השעה בחברה הישראלית דרך חינוך. את הסיור נסיים במצפה ארבל לזכרו של ארבל רייך ז"ל, בהשראה מהסיור ומדמותו של ארבל נערוך סדנת סיכום על הקשר בין פיקוד לחינוך וכיצד צריך להתבטא במשימתם של המשתתפים. את יום הסיור ניתן לפתוח ב"דרך רבין", מסלול של תחנות חינוכיות בטבע העוסקות בדמוקרטיה הישראלית ואתגרי הממלכתיות.

מרכז

הציונות - חזון ומציאות, סיור בתל אביב

בסיור נכיר את סיפורה המופלא של העיר העברית הראשונה ונכיר את החזון הציוני שהשתקף בימי הקמתה דרך דמויות וסיפורים שונים. בין בית ההגנה לבית הכנסת הגדול נכיר את האתגרים של הגשמת החזון הזה דרך סוגיות הנוגעות גם לצבא העם של ימינו. את הסיום עם הפנים אל ההווה והעתיד נקיים בדרום תל אביב כאשר דרך מפגשי שיח על החברה הישראלית נעורר שיח על אחריות פיקודית וחשיבות הגשמת החזון כיום.

בדרך אל העיר - סיור באתרי המורשת בשער הגיא

בסיור זה נלך בדרכם של לוחמי דור תש"ח באתרי המורשת המשמעותיים בדרך אל ירושלים, דרך מורשת הקרב וסיפורם של לוחמי תש"ח נעמיק בחשיבותה של ירושלים, בשורשי רוח צה"ל ובמשמעות בשירות ובפיקוד

ממלכתיות בחברה מגוונת- סיור ביפו

בסיור נפגוש את החברה הישראלית המגוונת החיה בעיר, נכיר את ההיסטוריה העשירה שלה דרך צעידה בסמטאותיה העתיקות ונלמד על מקומות בעלי חשיבות ל-3 הדתות. בסיור נכיר יוזמות חינוכיות עכשוויות שמחברות בין חלקי החברה הישראלית ומתוך כך נחתום את הסיור בשיחה על ערך יסוד ממלכתיות ברוח צה"ל ונחבר את השאלות שעלו לאורך היום לשליחות והאחריות שממלאים מפקדי צה"ל ביצירת לכידות ומפגש בין ציבורים שונים בחברה הישראלית.

עיר שחוברה לה יחדיו - סיור בירושלים

סיור ברובע היהודי בעיר העתיקה המתחקה אחר האתגרים של הריבונות לאורך שרשרת הדורות ועם הרוח המחזקת אותה בקרב דמויות מהעבר וההווה. בסיור נעסוק במפגש הייחודי שמזמנת העיר ירושלים בין ברית גורל לברית יעוד ונסכם במקומו של הפיקוד בצה"ל בחיזוק הממלכתיות הישראלית.

דרום

עוטף ישראל - סיור בנגב המערבי בעקבות חוסן

ביום זה נכיר את האנשים והמקומות המרכיבים את העוטף, נצלול למשמעויות של כוח העמידה שלנו כעם נוכח איומים ולהיבטי החוסן הלאומי והחברתי שלנו. תוך מבט למשימות הלאומיות שצה"ל נוטל על עצמו עוד מימי היאחזויות הנח"ל על הגבול, ניקח גם השראה מתושבי העוטף ומדרכי ההתמודדות שלהם שילמדו אותנו כיצד קהילה יכולה לצמוח ממשברים ולבנות חוסן ותקווה.

אל הנגב! - סיור במצפה רביבים וירוחם

בעקבות החבורה החלוצית ששינתה את מפת החלוקה ברגעים מכריעים של הקמת המדינה, נכיר את מרכיבי המנהיגות החלוצית ונלמד ממנה לטובת אופי המשימות והמנהיגות שלנו תוך התבוננות בערכים מובילים: יזמה, רעות ולכידות, נחישות, אחריות ושליחות לאומית. בירוחם נפגוש מגוון של יוזמות חלוציות לא פחות של ימינו אנו שמחוללות שינוי בסביבה הייחודית והמרתקת של הנגב. בהתאמה ליחידה ניתן להעמיק בסיור במעבר צה"ל דרומה ובמשימות הלאומיות שצה"ל עסק בהן לאורך השנים בנגב עם הפנים לעתיד.

בנגב יבחן העם בישראל - סיור במצפה רמון

בסיור זה נכיר את סיפור ההתיישבות החלוצית-ציונית בנגב דרך סיפורה של מצפה רמון והתפתחותה לאורך השנים תוך התמודדות עם אתגרי המרחק ואתגרים נוספים. ממפגש עם תושבי מצפה רמון ננסה ללמוד כיצד בונים יכולות התמודדות ויצירתיות אל מול תנאים מורכבים, נפגוש נופים, אנשים וסיפורים שמסמלים את הרוח של הנגב בחזונו של בן גוריון.

עתיקות ועתידות - סיור בבאר שבע

בנופים עתיקים לצד נופים של חדשנות ועשייה נכיר את חשיבותה של ההתיישבות בנגב ובפרט בבאר שבע כבירת הנגב הטומנת בחובה היסטוריה עשירה, הזדמנויות ומנהיגות פורצת דרך. נתחיל במבט היסטורי על ההתיישבות בעיר העתיקה ובמצפה בית אשל, נעבור דרך מורשת קרב תש"ח בעיר ונסיים עם הפנים להתחדשות הגדולה המתרחשת בקרב קהילות צעירים ויזמים בעיר כמו גם במעבר צה"ל דרומה ובחיבור המשרתים למהלך זה.

יום סיור בשביל צה"ל - בכל הארץ בעקבות הלכידות

בואו לטייל בשביל צה"ל!

בוחרים כל מתווה משביל צה"ל ברחבי הארץ ויוצרים יום סיור העובר דרך מורשת צה"ל והמדינה ובונה את הלכידות ביחידה דרך הרגליים!