כוחות הביטחון - צה"ל, מג"ב ומשטרת ישראל

מרכז הדרכה "המעורר" פועל במגוון תכניות חינוכיות בקרב כוחות הבטחון למעלה משני עשורים מתוך מטרה לתמוך את סגלי הפיקוד והחינוך במשימותיהם מתוך שאיפה לסייע בידי העוסקים במלאכה למלא את תפקידם ושליחותם בצורה הטובה ביותר האפשרית.

תחום כוחות הבטחון ב"מעורר" מפעיל תכניות חינוכיות מגוונות כגון סדנאות וימי הכשרה, סיורים, מסעות וסדרות חינוך. התכניות השונות עוסקות בחיזוק היחידות והמשרתים עפ"י ערכי הארגון (רוח צה"ל, מסמך יעוד ויחוד, ערכי מג"ב ומשטרת ישראל וכו', בהעמקת תחושת השליחות בשירות כביטוי לעשייה והגשמה ציונית ואישית, בהיכרות עם החברה הישראלית ועוד, כל זאת תוך שימת דגש על מקום הסגל הפיקודי והחינוכי כמובילי הפעילות החינוכית ומעצבי המסרים החינוכיים ולאור תפיסת "המפקד המחנך".

פיתוחו של שיח ערכי- ציוני- דמוקרטי זה עשוי לסייע בהתמודדות עם הדילמות הערכיות הרבות אשר נקרות בדרכם של אלו אשר בוחרים לשרת בכוחות הבטחון ולעמוס על כתפיהם את משא האחריות הכבד הכרוך בכך.

 

עולמות התוכן

פעילות O.D.T

סדנה של אימון יחידתי המשלבת התנסות אתגרית ושיח בין המשתתפים, על מנהיגות ואחריות, התנהגויות אישיות וקבוצתיות שונות בחייהם ומשימתם, ליצירת לכידות.

העצמת אנשי הקבע

מסעות, השתלמויות ופיתוח מודלים ייחודיים לשם חיזוק תחושת השליחות והייעוד במשימה.

המפקד המחנך

פיתוח, הכשרה וליווי מפקדים להובלת שיח וחיזוק הכשירות הערכית במסגרתם.

ימי עיון, סיורים עירוניים ואתרי מורשת

מגוון תכניות העשרה ביחידה או בשטח להעמקה בערכי הציונות, אהבת הארץ, מנהיגות, החברה הישראלית ועוד - כל זאת תוך חיבור לחייהם ומשימתם של המשרתים

מסעות חינוכיים

התמחות בפיתוח מודלים של מסע חינוכי המשלב ידיעת הארץ, אתרי מורשת ושיח פיקודי בהתאמה לצרכי היחידה ובהכשרת מפקדיה להובלת התהליך החינוכי.

"היום סיירנו כל היחידה בתל אביב ונחשפנו למתח שבין החזון שעמד בבסיס הקמת העיר – חזון הנשען על תפיסת הציונות של הרצל, לבין המציאות שקיימת כאן ובכלל בחברה שלנו היום. שאבנו השראה גדולה מרעיון חברת המופת של הרצל. זה היה נכון ודרוש בימי הקמת המדינה וזה תקף לא פחות גם היום. אנחנו צריכים לשאול עצמנו האם אנחנו רוצים כי כמו שאמר הרצל זה הכל תלוי באם נרצה. ומי שלא ברור לו אז התשובה היא כן, אנחנו רוצים!"

-נרי, מפקד סוללה בחיל התותחנים, לאחר סיור "החזון, המציאות ואנחנו – אתגרי הלכידות בת"א"