ברוכים הבאים למירוץ לשחרור!

המסע שלנו היום הוא בעקבות מפקדנו, האלוף מוני כץ, מסע אישי שהוא גם לאומי, שבו מורשת מדינת ישראל, העם והארץ משתלבים בה שוב ושוב. מוני, שאוטוטו משתחרר מהשירות, עבר דרך ארוכה, ופרקי מורשת שלמים ומשמעותיים נכתבו ונכתבים.

המשחק יכלול תחנות שונות בסיפורו של מוני, אך למעשה נראה איך סיפורו האישי ותחנות חייו שזורים בסיפור של כולנו כחברה ישראלית אשר סיפורה עובר בין ההרים והבקעות, בין ערכים משותפים ובין זיכרון העבר לעתיד משותף, בין צבא לחברה, בין יעוד ויחוד, מורשת ואתגרים.

לאורך היום תצטרכו לעמוד באתגרים, לפתור חידות ולפצח כל שלב ושלב לנקודה הבאה.

לאורך היום תקבלו משימות וכתבי חידה אשר יובילו אתכם בין תחנות משמעותיות במורשת הארץ ובחייו של האלוף מוני כץ. לאורך היום ישזרו תחנות בשירותו של מוני יחד עם מורשת הציונות, המדינה וארץ ישראל שהוא למעשה הסיפור של כולנו.

הגדרנו ליום מטרות והישגים. הראשון שבהם, לחזור הביתה בשלום, בריאים ושלמים. ללא פציעות וללא מחלות!! לאחר מכן, להיפרד ממפקדנו מוני ולהנות!! הקורונה ברקע, ולכן ננהג בכללי הזהירות, אז בנינו יום בעשר אצבעות. בנינו משחק, כי בכולנו רוח נערות. משחק שיש בו קמצוץ מזל, מעט ידע כללי, ציונות ומורשת, טבע ונוף ובעיקר הרבה אנרגיות טובות של גיבוש וחוויה, עבודת צוות ורצון לניצחון. אז היכונו ליום חוויתי, מלמד ומגבש. בואו ברוח קרב וברעב. רעב לקצת מזון ולניצחון!!

מאפייני משחק המשימות:

א. המשחק הינו תחרות בין צוותים. המשחק יכלול כתבי חידה שיובילו אתכם לחבלי ארץ שונים הקשורים במוני בדרך ישירה או עקיפה.

ב. כל צוות ינוע על גבי שני רכבים לכל היותר (מפתח של 3 אנשים ברכב – כאשר שאר הרכבים ישארו בנקודת ההתחלה ובסוף היום יוחזרו האנשים לרכביהם).

ג. בכל צוות מוגדר מפקד אשר אחראי על ווידוא הגעת אנשי הצוות ודיווח למנהל ה'מירוץ' (רס"ן נדב עטר). אחריות על הגדרת הרכבים המשתתפים במירוץ. קצין הבטיחות בצוותו.

המשימה הראשונה שלכם היא:

ברוכים הבאים לטירונות!

כאן, בגן הלאומי חוף השרון נכשיר את עצמנו להיות צוות מגובש ומשימתי. אך רגע לפני בצעו את המטלות הבאות:

  1. הפעילו את השיר המצורף, פזזו במשותף לצליליו והשאירו אותו עובד ברקע. נצאה אל הדרך!
  2. חלקו אחריות בין חברי הצוות: מפק"צ, קשר, מתעד ו-2 חפ"שים
  3. החליטו על שם לקבוצה
  4. בחרו סמל לקבוצה
  5. פתחו קבוצת וצאפ משותפת ושימו את סמל הקבוצה כסמל קבוצת הוצאפ (הוסיפו את נדב עטר לקבוצת הוצאפ שלכם).

כשסיימתם גשו למנהל המשחק לקבל את המשימה הראשונה שלכם.

בהצלחה!

גלילה לראש העמוד

הירשמו לניוזלטר

הירשמו לניוזלטר המעורר וקבלו שיעורי חברה, טקסים, עזרים חינוכיים ותכנים אחרים – ישירות למייל, ובחינם!